Spravedlivá remíza a spokojenost v Bělé nad Radbuzou…

V sobotu 22.6.2024 se slavilo 75 let kopané v Bělé nad Radbuzou. Oblíbený starosta Bělé Ing. Libor Picka pozdravil před zápasem všechny aktéry a zároveň velmi slušnou návštěvu 800 diváků. Akci otevřely i uzavřely Bělské mažoretky. Trojice rozhodčích Pavlín Jirků, Rudolf Špoták a Hedvika Mifková pak vedla utkání s velkým nadhledem a smyslem pro hru i humor. Slavnostní výkop provedli Jaroslav Satoranský, Karol Dobiaš a Vladimír Hron. První poločas vyhrála Amfora 3:2, když stříleli její borci David Zoubek, Tomáš Panenka a Matyáš Hložek. Za domácí se trefili Jaroslav Královec a Petr Kamic. Přestávku vyplnily soutěže pro děti a začátek druhé půle ovládla Amfora, díky dvěma brankám Tomáše Panenky a jedné Davida Zoubka. Domácí ale mohutně finišovali a skórovali Radek Bílý, Jan Baxa, Roman Pekhart a František Škobis. Po konci zápasu svítil na výsledkové tabuli údaj 6:6. Spokojeni byli všichni a tečkou byly řízečky s bramborovým salátem. Výtěžek ze vstupného zůstává určený na činnost mládeže TJ Start Bělá nad Radbuzou. Hráči Amfory se navíc po zápase složili a posílají částku 3.000 Kč na výcvik slepeckých psů. Sestava: P. Steiner, P. Větrovec, P. Salava, J. Berger, P. Poulíček, V. Tittelbach, M. Procházka, D. Zoubek, S, Hložek, M. Hložek, V. Hruška, R. Skamene, A. Panenka, T. Panenka, L. Hartig, J. Ševčík, M. Jiráň a F. Slováček ml. Trenér J. Fiala. FOTO: Matěj Salava