Fotbalová paráda v České Bělé…

V neděli 8.9.2024 dorazila Amfora do České Bělé, aby spolu s domácími oslavila 20 let tamní kopané. Všechny osobnosti přivedla na trávník trojice rozhodčích Pavlín Jirků, Milan Ondráček a Michal Dobrý. Před zápasem Amfora vyhlásila svojí letošní Fotbalistku roku a stala se jí po zásluze Bára Špotáková. Trofej jí předali vítězové oficiální ankety Fotbalista Československa Jan Berger, Karol Dobiaš, Jan Fiala a Antonín Panenka. Pak už nastal čas čestného výkopu, o který se postarali Zdeněk Plech, Lešek Semelka, Jan Rosák a Kateřina Kristelová. Po prvním poločase vedla Amfora 3:2 a na konci svítil na ukazateli skóre údaj 8:5 pro hosty. Přes 800 diváků se dobře bavilo, k čemuž přispěl i Pavlín Jirků, který opakovaně rozjel mexickou vlnu  a velmi vydařený a vtipný komentář Petra Salavy, který zvládnul i přestávkové soutěže pro děti. K mikrofonu Petr pozval i Standu Hložka, který nadšeným divákům zanotoval kousek hitu Holky z naší školky. Díky vstupnému a dražbě dresu, podepsaného hráči Amfory, dostane 15.000 Kč Nadační fond dětské onkologie Krtek. Pro Amforu to byl 749.zápas historie a na řadě už jsou slavnostní Vrbičany v sobotu 28.9.2024. Znovu všechny upozorňujeme, že příjezd do Vrbičan (okr. Kladno) je možný pouze z obce Klobuky. Branky za domácí zaznamenali Martin Škaryd 2, Zdeněk Vacek, František Venc a Bohumír Frühbauer. Za Amforu stříleli Oleg Sokolov 2, Tomáš Panenka 2, Jakub Kvášovský, Bára Špotáková, Zdenek Merta a Stanislav Hložek. Sestava Amfory: D. Šimon, P. Rada, T. Řepka, P. Větrovec, P. Salava, Z. Merta, L. Hartig, J. Berger, P. Bičovský, B. Špotáková, D. Zoubek, J. Rousek, M. Hložek, J. Fiala, S. Hložek, J. Kvášovský, O. Sokolov, R. Skamene, A. Panenka, T. Panenka a M. Jiráň.  Trenéři: Karol Dobiaš a Lukáš Podroužek. FOTO: Matěj Salava