Nešťastná Helena…

V sobotu 3.8.2024 Amfora blahopřála k 60. narozeninám fotbalu v Louňovicích pod Blaníkem. Zároveň ale slavil i prezident Amfory a to své lví narozeniny… Do ochozů stadionu přišlo 900 diváků a vládla výborná nálada. Domácí vystřídali celkem 27 borců a hosté 21. Slavnostní čestný výkop měla mít dvojice Jitka Zelenková a Helena Vondráčková, ale před utkáním se dostavila jen Jitka. Vzhledem k předchozí páteční nevolnosti Šíleně smutné princezny si všichni mysleli, že její zdravotní stav se zhoršil a neumožnil tak příjezd do Louňovic. Jaké to bylo ale překvapení, když se nešťastná Helena na hřišti nakonec objevila, ale až pět minut po konci utkání. Zbláznila se jí navigace v autě, nikdo jí neporadil, kleknul mobil a vzhledem k množství uzavírek a objížděk v okolí Louňovic se nemohla dostavit včas. Ale nevzdala to a za potlesku překvapených diváků dorazila a dala si s výpravou Amfory alespoň dobrý oběd a jako všichni (v tomto případě ale dost významně…) dostala nové nástěnné hodiny se zlatým logem Amfory ! Mimochodem na cestě do Louňovic se Helena třikrát podívala do Votic… Vraťme se ale k průběhu zápasu. Amfora, kterou posílil „Kalkulátor“ z pořadu TV Nova Na lovu Jakub Kvášovský, vedla o poločase 5:2 a v 55.minutě dokonce 8:3, ale domácí mohutným finišem korigovali na konečných 8:7 pro Amforu.  Za domácí se trefili: Mirek Maršíček, Láďa Malý, Zdeněk Říha, Jaroslav Sládek, Stanislav Zachař, Jonáš Peterka a Petr Soukup. Za Amforu skórovali Oleg Sokolov 4x, Jan Fiala, Tomáš Panenka, Matyáš Hložek a Vojtěch Havelka. Exhibici řídila trojice Pavlín Jirků, Milan Rezek a Sláva Staško. Sestava Amfory: D.Šimon, P. Rada, P. Větrovec, P. Salava, L. Hartig, J. Berger, P. Bičovský, M. Procházka, D. Zoubek, M. Hložek, J. Fiala, I. Hašek, V. Havelka, J. Kvášovský, D. Kozohorský, O. Sokolov, R. Skamene, A. Panenka, T. Panenka, M. Jiráň a F. Slováček ml.  Trenéři: Karol Dobiaš a Lukáš Podroužek. FOTO: Matěj Salava