Nejslavnější vesnice v ČR se jmenuje Vrbičany…

Svůj jubilejní 750. a zároveň poslední velký zápas ve své padesátileté historii, sehrála Amfora v sobotu 28.9.2024 ve Vrbičanech (okr. Kladno). O této vesnici v souvislosti s Amforou informovaly snad všechny televizní a rozhlasové stanice. Na  velkou slávu se přišlo podívat 1400 diváků, kteří ocenili už čestný sedmivýkop, o který se postarali Josef Dvořák, Zdeněk Plech, Jan Rosák, Jaroslav Satoranský, Jiří Sedláček, Michal Suchánek a Jitka Zelenková. Hymnu ČR zazpíval právě sólista opery Národního divadla v Praze Zdeněk Plech. Pak už začal tento výjimečný mač, který vedla trojice Pavlín Jirků, prof. Evžen Amler a zpěvák Josef Melen. Domácí se brzy ujali vedení 2:0 a šanci na snížení měla z penalty Bára Špotáková. Ale nedala… Vše si vynahradila ve druhé půli, kdy už bezpečně skórovala. Po poločase 2:2 dospěl zápas do konečného skóre 4:4. Přestávka patřila dětským soutěžím a exhibici Jana Webera, devítinásobného mistra světa ve footbagu a fotbal free stylu. V rámci zápasu přivítala Amfora svého milióntého diváka a tím byl Miroslav Bučko z České Břízy, který se přiznal, že za Amforou jezdí už 20 let. Před utkáním si všichni připili na zdraví s oslavencem Standou Hložkem a připomněly se i kulatiny Sagvana Tofiho. Nechyběly ani Cheersleaders Amfory a Vrbičany projela i pravá mexická vlna. Spokojení a dobře se bavící diváci navštívili Charitativní bazar Amfory s výtěžkem 10.800 Kč. Z toho 5800 Kč dostane Dětský domov se školou Slaný a 5000 Kč vozíčkář Jan Pleva, který dorazil na zápas až z Jindřichova Hradce. Největší raritou AMatérských FOtbalových RArit byl tentokrát Jan Rosák, který v Amfoře začal před lety jako útočník, pak přešel do zálohy a později až do obrany, Tentokrát si premiérově dokonce vyzkoušel roli kouče… Po skončení zápasu proběhl na hřišti hudební program, kterému dominovala sestava IL BOHEMO ( Zdeněk Plech, Pavel Švingr, Magda Vitková a Igor Loškár), kterou vystřídala skupina The Beatles Revival. Velké poděkování za přípravu areálu zaslouží pořadatelé akce v čele s domácím kapitánem Lukášem Podroužkem. Právě jemu a Petru Salavovi předal symbolické zlaté poháry generální ředitel Drivalia Lease a.s. Martin Brix. Branky za domácí vstřelili Antonín Dragoun 2, Jan Kříž a Pavel Hrůnek. Za Amforu byli úspěšní Petr Vrabec 2x, Bára Špotáková a Jan Fiala. Sestava Amfory: P. Steiner, D. Šimon, K. Dobiaš, J. Čenský, J. Weber, T. Řepka, P. Větrovec, P. Salava, S. Tofi, P. Vrabec, L. Hartig, J. Berger, P. Bičovský, B. Špotáková, P. Poulíček, J. Ševčík, D. Zoubek, J. Rousek, M. Hložek, J. Fiala, S. Hložek, K. Střihavka, T. Magnusek, F. Slováček ml., J. Kohák, T. Panenka a M. Jiráň. Trenéři: Werner Kotas a Jan Rosák. FOTO: Matěj Salava